قيمت بليط هاي خارجي ماهان

قيمت بليط هاي خارجي ماهان

بليط چارتر چيست؟

بليط چارتر يكي از بليط هاي پرطرفدار مسافرين است كه كه به بليط چارتر هواپيما در مقايسه با ساير بليط ها برتري ويژه اي مي دهد. زماني كه شما قصد سفر داريد و هواپيما را براي مسافرتان برگزيديد, تهيه بليط يكي از اصلي ترين كارهاي شما براي شروع سفرتان است.

بليط چارتر چيست؟

چارتر (charter) به طور كلي به معناي دربست كردن است و فقط براي پرواز كاربرد ندارد، براي هتل يا باقي وسايل نقليه‌‌‌ي مسافرتي مثل قطار و اتوبوس و كشتي و... نيز به‌‌‌كار مي‌‌‌رود. هر زمان يك نفر يا يك شركت، تمام يا بخشي از صندلي‌‌‌هاي يك هواپيما يا يك مسير پروازي را ساليانه يا براي مدت معلومي اجاره كند، مي‌‌‌گويند آن پرواز را چارتر كرده است. مثلا شما يك كمپاني بسيار بزرگ و پررونق داريد كه حدود هفتاد نفر از كاركنان شما بايد در طول هفته چندبار، مثلا دوشنبه‌‌‌ها وچهارشنبه‌‌‌ها به مقاصد معيني سفر كنند، در اين شرايط برايتان باصرفه‌‌‌تر خواهد بود كه پرواز را در روزهاي دوشنبه و چهارشنبه از يك شركت هواپيمايي براي كاركنان‌‌‌تان چارتر كنيد. به زبان ساده‌‌‌تر، چارتر كردن شبيه خريدكردن عمده نسبت به خريدهاي خرد است: در خريد عمده شما مبلغ كمتري نسبت به خريد خرد همان كالا مي‌‌‌‌‌‌پردازيد، چارتر كردن پرواز هم باعث صرفه‌‌‌جويي در هزينه‌‌‌هاي شركت‌‌‌ها مي‌‌‌شود.

 
اجاره صندلي هاي هواپيما توسط شركت يا آژانس گردشگري مي تواند شامل همه صندلي هاي يك پرواز يا بخشي از آنها باشد.
 
چارتر چيست؟
چارتر charter در لغت نامه به معني اجاره و دربست آمده و در اصطلاح به شرايطي گفته مي شود كه يك شركت هواپيمايي صندلي هاي يك هواپيما و بليط هاي آن را به يك شركت توريستي اجاره مي دهد. اين اجاره دادن فقط مخصوص هواپيما نيست و درباره اتاق هاي هتل و واگن هاي قطار نيز اينگونه است.
 
اجاره صندلي هاي هواپيما توسط شركت يا آژانس گردشگري مي تواند شامل همه صندلي هاي يك پرواز يا بخشي از آنها باشد.
 
چارتر 118
زماني كه قصد داريد بليط چارتر را براي سفرتان تهيه كنيد در واقع مي خواهيد با هزينه كمتري نسبت به ساير زمانها اقدام به خريد بليط كنيد. تهيه بليط ارزان تر يكي از اولويت هايي است كه مسافران را به سمت خريد بليط چارتر مي كشاند.
 
چارتر ارزان
شما در بليط چارتر با تخفيف هاي عمده اي روبه رو مي شويد كه در زمان هاي خاص براي بليط ها اختصاص داده مي شود. اين زمان ها در دست آژانس مسافرتي است كه بليط هاي ايرلاين خاصي را چارتر كرده است. به اين شركت توريستي كه بليط ها را اجاره كرده شركت چارتر كننده مي گويند و به ايرلايني كه بليط را به اجاره مي دهد شركت چارتر دهنده مي گويند.
 
بعد از اينكه شركت چارتر دهنده بليط ها و صندلي هاي يك پرواز خارجي را به يك شركت چارتر كننده كه همان آژانس هاي توريستي است اجاره داد, ديگر هيچ اختياري نسبت به قيمت گذاري بليط ها ندارد. شركت چارتر كننده نسبت به نرخ گذاري بليط ها اقدام مي كند.
 
 
 
شركت و آژانس مسافرتي قيمت بليط ها را براساس شرايط خودش و سود و ضرري كه متحمل مي شود بالا و پايين مي كند. در برخي از زمان ها كه به نفع اين شركت است قيمت ها افزايش و در برخي مواقع كاهش مي يابد.
 
در زمان هايي كه قيمت ها توسط آژانس مسافرتي چارتركننده افزايش مي يابد معمولا زمان هاي پرمسافر و پرترددي است كه مسافران زيادي تقاضاي تهيه بليط مسير خاصي را دارند.
 
در زمان هايي كه قيمت ها با افت قيمت مواجه مي شود نيز در زمان هايي است كه مسير پروازي كم مسافر بوده و صندلي هاي خالي زيادي روي دست اين شركت ها مي ماند و شركت مسافرتي براي پر كردن اين صندلي هاي خالي دست به كاهش قيمت بليط مي زند تا بتواند در زمان باقي مانده پرواز بليط هايش را به فروش برساند و ضرر كمتري را متحمل شود.
 
 
 
بليط چارتر هواپيما
 
براي خريد بليط هاي چارتر شده از آژانس هاي مسافرتي بايد بيشتر از هر چيزي حوصله و صبر به خرج بدهيد. در ضمن شما ديگر نمي توانيد از ايرلاين ها بليط تهيه كنيد چون آنها بليطي در بساط ندارند و همه بليط هاي پروازي شان را به اين شركت هاي مسافرتي اجازه داده اند و هزينه اش را به صورت كامل دريافت كرده اند.
 
قيمت بليط چارتر
قيمت بليط چارتر را خود آژانس مشخص مي كند و ايرلاين در قيمت ها نقشي ندارد. اين به اين دليل است كه سود و زيان فروش بليط ها بر عهده خود آژانس توريستي چارتر كننده است.
 
اگر اين شركت بتواند بليط هايش را به صورت كامل بفروشد سود زيادي به دست خواهد آورد و اگر صندلي خالي در هواپيما بماند ضررش متوجه آنها خواهد بود. پس مجبورند بليط را ارزان تر به مشتري بدهند.
 
نوسان قيمت؟
بليط چارتر به خاطر موارد بالا هميشه در نوسان است. اين نوسان قيمتي با توجه به اوضاع چارتر كننده بالا و پايين مي شود. هر چه به زمان پرواز هواپيما نزديك تر مي شويم اين نوسان نيز شدت بيشتري به خود مي گيرد و قيمت بليط هواپيما را تحت تاثير قرار مي دهد.1
در صورتي كه تعداد مسافرها در لحظه آخر زياد باشد شركت توريستي قيمت بليط ها را افزايش مي دهد تا سود زيادي كند و اگر كمتر از اندازه باشد قيمت را پايين تر مي آورد تا لااقل تمام بليط ها به فروش برسد و به هزينه اي كه براي اجاره آنها كرده برسد.
 
بليط چارتر ارزان تر
شما براي اينكه بليط چارتر ارزان تري را تهيه كنيد بهتر است در اواسط هفته اقدام به خريد بليط كنيد چون در اين روزها متقاضي سفر كم است و بليط هاي اين روزها نيز ارزان تر براي شما در مي آيد.
 
در روزهاي تعطيلي و نوروز و تابستان اصلا به هيج وجه اقدام به خريد بليط چارتر نكنيد در اين زمان ها مسافر زياد است و همانطور كه گفتيم شركت توريستي چارتركننده روي قيمت ها مي كشد. در مسيرهاي پرترافيك هوايي نيز قضيه بر همين منوال است در اين مسيرها چون مسافر زيادي دارند شركت چارتر كننده از فروش بليط هايش مطمئن است و اقدام به اجاره تمام صندلي هاي هواپيما مي كند و قيمت هايش را هم بالا مي برد تا سود زيادي عايدش شود.
 
شركت چارتر كننده
البته چون در مسيرهاي پرمسافر چارتر به صورت سالانه انجام مي شود احتمال اينكه برخي از روزهاي سال  بليط خارجي ارزان تر شود وجود دارد. شما بايد اين روزها را رصد كنيد و با كمي تجربه و صبر به بليطي دست پيدا كنيد كه ارزان تر از روزهاي ديگر ارائه مي شود.
 
اين نكته مي تواند شما را در يافتن بليط ارزان در اين مسيرها خيلي كمك كند. البته مواظب باشيد كه اين روزها را در ايام تعطيلي انتخاب نكنيد چون در اين زمان ها نحوه قيمت گذاري كمي متفاوت مي شود و از پايين بودن قيمت ها در اين روزها نمي شود اطمينان حاصل كرد.
 
 
 
انواع چارتر
 
در بين بليط هاي چارتر دو مدل چارتر بندي وجود دارد. چارتر كامل يا full charter و اجاره و چارتر صندلي يا seat charter .
 
در مدل چارتر كامل تمامي صندلي هاي يك پرواز در يك زمان معين توسط شركت توريستي به صورت دربست اجاره مي شود. اما در مدل چارتر صندلي تنها بخشي از صندلي هاي پرواز به شركت گردشگري اجاره داده مي شود.
 
چارتر صندلي هم به سه دسته زير تقسيم مي شود:
 
1- چارتر شناور
 
2- اجاره صندلي رفت و برگشت
 
3- اجاره بخشي از صندلي هاي هواپيما.
 
براي خريد بليط چارتر و دسترسي به تمامي قيمت هاي بليط چارتر مي توانيد در سايت گل پرواز مقصد و زمان حركت تان را وارد كنيد و بليط چارتر دلخواه تان را با توجه به مسير پروازي تان و بودجه اي كه براي آن اختصاص داده ايد انتخاب و خريداري كنيد.
 
گل پرواز آسان ترين شيوه را براي خريد بليط چارتر در پيش روي شما مي گذارد. شما در گل پرواز به همه بليط ها دسترسي داريد اين دسترسي شامال همه ايرلاين ها و شركت هاي هوايي و توريستي است و به صورت آني مي توانيد قيمت و نوع پرواز بليط ها را كنترل كنيد.
 
كافي است به سامانه گل پرواز وارد شويد و شهر مبدا و مقصد خودتان را مشخص كنيد و با اجراي فيلترهاي محدود كننده انتخاب ايده ال تري را خريداري كنيد. امنيت و سرعت تهيه و رزرو بليط چارتر در گل پرواز بالاست و اين خود يكي از دلايل استقبال مسافران از اين سامانه خريد بليط هواپيما ست.
 

ادامهـ مطلبـ    |    نظرات (0)
[    بازدید :    ] [    ۲۵ اسفند ۱۳۹۶   ] [    ۱۲:۲۴:۱۴   ] [    دانيال    ]

بليط هواپيما، بليط، خريد بليط هواپيما، خريد اينترنتي بليط هواپيما، خريد آنلاين بليط هواپيما، خريد بليط چارتر، خريد بليط سيستمي هواپيما، خريد بليط خارجي، خريد بليط ارزان هواپيما، بليط ارزان هواپيما،

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

   آخرین مطالب ارسالی

جدید     بليط ارزان: واقعيت يا تبليغات رسانه اي
    مهر 97 هزينه سفر هوايي عتبات چقدر خواهد بود؟
    مشكل جديد: بليط هاي تقبلي براي سفر هاي هوايي
    يك تجربه از خريد بليط هواپيما در خارج از ايران به صورت انلاين
    معرفي سايت تيك بان
    قيمت بليت هواپيما بايد كاهش يابد
    صندلي‌هاي خالي هواپيماها كي پر مي شوند؟
    راهنماي خريد بليط هواپيما از سايت تيك بان
    بهترين ايرلاين خارجي كدومه؟
    معني اكونومي در بليط هواپيما

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان